Furfangos és csavaros? – Kihagyhatatlanul fontos könyv jelent meg az arab „észjárásról”!
Hiánypótló kötetet adott ki a Migrációkutató Intézet munkatársa, amely az arab kultúra alapjaiba vezeti be az olvasót.
Népszerű a szocreál művészet: a Pintér Galéria hétfői árverésén a 250 festményből, plasztikából, plakátból és más relikviákból álló tételsor fele elkelt.
A november 7-re időzített aukció immár a harmadik volt a szocreál művészet témájában. A Pintér Galéria árverésén a hazai közönség mellett német, angol, dél-amerikai, orosz vevők is részt vettek, és a vételi megbízások, valamint a telefonos licitálók száma is nagy volt. Többtucatnyi tételt szerzett meg egy amerikai múzeum, amely a kelet-európai szocialista korszak relikviáit gyűjti, de egy francia magángyűjtő is vásárolt.
Egy AP jelzésű Nagy Imre büszt érte el a legnagyobb licitemelkedést, 10 ezer forintról indult, végül pedig 200 ezer forintért vitték el. Félmillió forintért talált gazdára Konecsni György tanulmányterve a székesfehérvári vasútállomás pannójához.
Népszerűek voltak a munkás- és parasztportrék, de a kor emblematikus szobrainak kisméretű változatai is elkeltek: Somogyi József martinásza 850 ezer, Kerényi Jenő Osztyapenkója 900 ezer forintot ért meg valakinek. Népszerűek voltak a Lenin-, Sztálin-, Marx- és Engels-szobrok is, a Lenin téziseit írja című porcelánplasztikát például egy orosz licitáló vette meg, míg egy Sztálin-mellszobor dél-amerikai gyűjtőhöz került. Jól mentek a plakátok, a szocialista jelképekkel díszített könyvtartók, érmek, asztali díszek, vándorzászlók is.